Листа на блогови

Пријави го твојот блог!

Листата брои околу 120 од според мене најдобрите македонски блогови. Доколку си автор на било каков блог на македонски јазик, блог поврзан со Македонија на странски јазик и сакаш твојот блог да се најде на листава, постави линк или едно од копчињата подолу на твојот блог и информирај ме за тоа во коментарите овде и твојот блог ќе биде додаден на листата на Македонски Блогови најбрзо што може.


<a href="http://blogs-mk.blogspot.com/"title="Macedonian Blogs"><img src="http://3.bp.blogspot.com/_Z8Ay6gxUZ3o/ScnT94t8pUI/AAAAAAAABvc/eb_WoRUXT3A/s200/cooltext417190450.gif" alt="Macedonian Blogs" border="0" /></a>


<a href="http://blogs-mk.blogspot.com/"title="Macedonian Blogs"><img src="http://2.bp.blogspot.com/-PMOgu1tU0pg/TvVaVrXgKHI/AAAAAAAAKCo/idOMcKUWX3A/s1600/Macedonian%2BBlogs%2BNew2.png?v=0" alt="Macedonian Blogs" border="0" /></a>

<a href="http://blogs-mk.blogspot.com/"title="Macedonian Blogs"><img src="http://1.bp.blogspot.com/-7HRxtFro0HU/TvQgniV8PWI/AAAAAAAAJ_8/4WnbRdCt3vI/s1600/Macedonian%2BBlogs%2BNew1.png?v=0" alt="Macedonian Blogs" border="0" /></a>

За други банери кликнете ОВДЕ!

45 comments:

goxo said...

ете турив линкче па да си го пријавам блогот поздрав

Eddie Rebel said...

Благодарам goxo и твојот блог е додаден на листата. Ти посакувам долга и просперитетна блогерска кариера :)

ArMakedon71 said...

Стариот блог кој го има овде е затворен,па отворив нов со скоро истата содржина.
Еве ја новата адреса:
http://armakedon71imperium.blogspot.com/

Eddie Rebel said...

Благодарам ArMakedon71. Ја ставив новата адреса. Поздрав и се најубаво

gmz6891 said...

не влагам обуен сум,само да ве поздравам,фала унапред

KoceFF said...

Македонски блог за хаус музика? http://koceff.blogspot.com/

Designova said...

Еве ме и мене

http://designova.info

Eddie Rebel said...

Поздрав Designova ставени сте на листата :)

poljaff said...

Се надевам дека и ова ќе ви е интересно - постои околу 2 и пол години

http://poljaff-manga-anime.blogspot.com/

Word$haker said...

Го пријавив и јас мојот блог // lacquaaldeserto.blogspot.com

Поздрав.

Eddie Rebel said...

http://poljaff-manga-anime.blogspot.com/ интересен блог poljaf баш ме чуди како и претходно не сум го забелжал. Ставен е на листата. Поздрав

Секако ставен е и блогот lacquaaldeserto.blogspot.com Ми се допаѓа, само напред. Поздрав

Vladimir Bozhinovski said...

zdravo eve staiv linkce i da go prijavam blogot http://parizarabotka.blogspot.com/ pozrav :)

pepus said...

Еве ме и мене :) Ќе има ли проблем што ист вакоv блог постои и на blog.mk .По неколкуте паѓања на таа платформа пишувам дупло
http://nteresenblog.blogspot.com/

Eddie Rebel said...

Pepus апсолутно нема никаков проблем што објавуваш и на двете платформи. Паметно е тоа што објавуваш двојно. Блогот nteresenblog е ставен на листата. Ти благодарам :)

Исто е ставен и parizarabotka. Позз

Ако некој има проблеми или прашања во врска со блогирањето, слободно нека пише овде колку можам ќе
помагам :)

pepus said...

Благодарам многу . Инаку полека се повлекувам со online заработката т.е од некои страни па постовите кои ќе следуваат нема да бидат многу шармантни :) . Iма позитивни искуства но и многу негативни :)

Foto Ante said...

http://antefoto.blogspot.com/

Anonymous said...

Мојот блог
http://afgantura.wordpress.com/
Мојата Авганистанска авантура.
Се за мојот престој во Авганистан,слики и информации.

Eddie Rebel said...

Интересен блог Гошевски, особено ми се допаѓа името :)

Ставен е на листата. Позз !

bootboy said...

http://ulicata-ne-zblizuva.blogspot.com/

Knife Gamer said...

Еве го мојот блог
http://mk-nni.blogspot.com/
на него има се и сешто

и уште еден мој блог
http://infofilmovi.blogspot.com/
на него има инфо за филмови

alertpayvlade@hotmail.com said...

Здраво, го поставив вашиот линк кај мене на блогот http://hartiiodvrednost.blogspot.com/ па сега сте вие на ред. Бидете ми поздравени.

Eddie Rebel said...

Поставено alertpayvlade! Поздрав

d0lphin said...

Еве и од мене да се пријавам
http://d0lphin7.blogspot.com/
поздрав

drenka said...

еве ме и мене овде, јас пишувам на англиски јазик. се надевам не пречи тоа. поздрав

Eddie Rebel said...

Поздрав Дренка. Секако дека не пречи што пишувате на англиски. Поставен е и вашиот блог, кој патем кажано е еден од првите блогови коишто воопшто ги имам посетено, во времето уште пред да знам што е тоа блог!

drenka said...

Navistina?? Pocestena sum :D

Anonymous said...

Го пријавувам мојот блог =)
www.muzitasticno.co.nr -
( http://muzitasticno.blogspot.com )

M@RKO said...

Го пријавувам мојот блог =)
http://domino-blogger.blogspot.com/

Eddie Rebel said...

И Muzitasticno и Domino-blogger се ставени на листата. Ви благодарам :)

M@RKO said...

абе ставајте слики за сите постови на блоговиве овде вака глупаво изгледа

QuickSilver said...

http://misterijamk.blogspot.com/

Еве го блогот. Ставив банер, сега вие :)

M@RKO said...

да ве информирам дека мојот блог домино го смени името во Пауза блог ,наскоро ќе има доста нови информации вести,забава и др eve go линкот до мојот блог се надевам ќе ви се допадне
http://pauza-blogger.blogspot.com/

Теодора Трповска said...

Еве го блогов мој, сакам да го пријавам :)http://chasovipogotvenje.blogspot.com/

Eddie Rebel said...

Ставен на листата е и http://misterijamk.blogspot.com/

Мистериите ме интересираат па со задоволство ќе го читам. Поздрав!

Eddie Rebel said...

M@RKO не во сите блог постови има слика па едноставно нема како да се генерира слика и овде. Други пак сликите не ги ставаат на Picasa туку ги преземаат од друг сервис, па Blogspot од некоја причина не ги препознава како слики и не ги прикажува овде. За жал не би можел да делувам во таа насока.

Uhttp://domino-blogger.blogspot.com/ променото во http://pauza-blogger.blogspot.com/

Многу успех :)

Author: Vlado Janevski said...

Flakeday is here.
http://flakeday.blogspot.com
Pozdrav ;)

Диктатори said...

http://biggestdictators.blogspot.com/

Eddie Rebel said...

Flakeday е додаден на листата. Поздрав Владо :)

Eddie Rebel said...

На biggestdictators.blogspot.com нема ништо ???

Anonymous said...

Еве и јас да се пријавам со моите два блогви кои промовираат позитивен и вегански живот :)

http://umetnostadaziveeme.blogspot.com/

http://sebastijanvegan.blogspot.com/

И мојот блог за фризури,но него не го апдејтувам често :)
http://stilistamk.blogspot.com/

Tomislav Gosevski said...

Postaveno....http://avganturamk.wordpress.com/ blagodaram..

QuickSilver said...

http://hiphopmkd.blogspot.com/

staveno e :)

Marko said...

И јас да си пријавам блог,после неколку неуспешни мој блогови (пауза блог и незнам уште колку други ги имав) ова ќе е последен мој блог и се надевам успешно ќе си работи

мојот нов блог ,ве молам додаде те го http://tekstovi-mk.blogspot.com/
Фала однапрет ,ептен сте добри

pepus Andonova said...

Да си пријавам ново блогче . Имам и банерче
http://racnaumetnost.blogspot.com/

Благодарам :)

Anonymous said...

Пријавувам блог ... https://dukovska.wordpress.com/ ... со банер со се :)